Zapraszamy

Zostań członkiem koalicji 
Polska Laryngektomia

Zgodnie ze statutem stowarzyszenia:

  1. Członkiem zwyczajnym może być osoba fizyczna:
    1. będąca pacjentem;
    2. osoba najbliższa pacjenta;
    3. zainteresowana problem laryngektomii oraz chorób onkologicznych szyi i głowy;
    4. posiadająca tytuł/wiedzę/wykształcenie/zainteresowana zbieżne z celami Stowarzyszenia;
    5. posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych;
    6. nie pozbawiona praw publicznych;
    7. nie karana za przestępstwo umyślne;
    8. której działania i postawa dają rękojmię etycznego i zgodnego z prawem działania.
  2. Członkiem wpierającym może być osoba fizyczna, osoba prawna lub inna jednostka organizacyjna wspierająca realizację celów Stowarzyszenia oraz regularnie wywiązująca się z deklarowanych świadczeń na rzecz Stowarzyszenia, z zastrzeżeniem, iż osoba prawna działa w Stowarzyszeniu za pośrednictwem swojego pisemnie wskazanego przedstawiciela.
  3. Członków zwyczajnych i wspierających przyjmuje do Stowarzyszenia Zarząd Stowarzyszania na podstawie pisemnego wniosku o przyjęcie. „Wniosek o przyjęcie do Stowarzyszania” zawierającego: imię i nazwisko wnioskującej o przyjęcie osoby, podanie powodu wstąpienia do Stowarzyszania, wskazanie adresu do korespondencji oraz deklarację spełnienia wymogu określonego w § 10 ust. 1 pkt. 5), 6), 7), wzór wniosku o przyjęcie stanowi Załącznik nr 1 do Statutu.
  4. Przyjęcie nowego członka Stowarzyszania odbywa się za pisemną zgodą Zarządu Stowarzyszania wyrażoną w odpowiedzi na wniosek określony w ust. 3 powyżej po wypełnieniu deklaracji członkowskiej spełniającej wymogi RODO, której wzór określi Zarząd Stowarzyszenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a przystąpieniem do stowarzyszenia wyślij do nas wiadomości.

Empatia i zrozumienie

Wsparcie i współpraca

Dostępność i równość

Edukacja i świadomość

Działania koalicji

Czym się zajmujemy?

Głównym celem Koalicji jest stworzenie platformy dialogu między organizacjami pacjenckimi, ekspertami w zakresie leczenia osób po laryngektomii oraz ministerstwa zdrowia w celu zidentyfikowania barier w dostępie do leczenia oraz rehabilitacji dla pacjentów po przebytym zabiegu laryngektomii, niwelowanie wykluczenia społecznego pacjentów po przebytej chorobie, edukacja społeczeństwa w zakresie: przyczyn, profilaktyki i następstw wynikających z przebytej choroby.

Działania koalicji są ukierunkowane na tworzenie wspólnych projektów na rzecz całego środowiska osób po laryngektomii.

Budowanie bazy wiedzy

To miejsce, w którym będziemy gromadzić i systematyzować informacje w zakresie laryngektomii oraz wpływu zabiegu na funkcje mowy, oddychania oraz życia. To miejsce, które zawiera pomocne wskazówki dla osób w trakcie diagnozy, po operacji i rehabilitacji.

Kampanie informacyjne

Strona została stworzona z myślą, aby nie tylko dostarczać informacji czy inspiracji, ale również budować społeczność. Tworzymy przestrzeń, w której osoby bezpośrednio zainteresowane tematem laryngektomii i ich bliscy mogą korzystać z doświadczeń i wiedzy innych osób, aby jak najszybciej znaleźć właściwe rozwiązania. Wierzymy, że integracja społeczności online sprzyja budowaniu silnych więzi, wspieraniu wzajemnego rozwoju i wsparcia w trudnych momentach.

Integracja społeczności

Jako koalicja zamierzamy prowadzić kampanie społeczne, które mają na celu podnoszenie świadomości oraz edukację społeczeństwa w zakresie laryngektomii, przyczyn oraz profilaktyki.

Przejdź do treści