Członek Rady stowarzyszenia Koalicja Polska Laryngektomia
Pragnie skupić się na wspieraniu działań koalicji pod kątem dydaktycznym.
Przez 33 lata służby w Państwowej Straży Pożarnej zajmował szereg stanowisk operacyjnych, pedagogicznych, dowódczych i kierowniczych w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie i Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. Praca była jego pasją. Obecnie jest w stanie spoczynku w stopniu brygadiera (podpułkownika) Państwowej Straży Pożarnej. Pracuje sezonowo czuwając nad bezpieczeństwem pożarowym obszaru leśnego nadleśnictwa.
Jego życie po diagnozie zmieniło się diametralnie, wypełniła je wielka pustka. Nie był przygotowany osobiście, ani jego rodzina na to, co będzie dalej. Odczuł brak wsparcia psychologicznego, wiedzy i rozmów o chorobie oraz doradztwa specjalistów, jak przygotować się na taką sytuację i dalsze życie po laryngektomii. Poszukiwania odpowiedzi we własnym zakresie opierały się na rozmowach z pacjentami, którzy mieli podobne dolegliwości. Największym wsparciem stała się rodzina, tj. żona i troje dzieci.
Choroba i jej skutki wpłynęły na wszystkie obszary życia. Zawód wykonywany z pasją, dający poczucie spełnienia i satysfakcji przeszedł do historii z uwagi na wysokie wymagania dużej sprawności fizycznej i dobrego zdrowia. Podobnie jak ukochane sporty wodne, m.in. pływanie, nurkowanie czy spływy kajakowe nie są dozwolone po laryngektomii.
W wolnym czasie wędkuje, spaceruje po lesie i zbiera grzyby, jeździ na rowerze.