Przewodnicząca Rady stowarzyszenia Koalicja Polska Laryngektomia
Członkini stowarzyszenia ”Aktywni Razem” działającego lokalnie, m.in. organizującego bieg charytatywny w Gminie Rozogi. Działa także w KGW ”Wesołe Babeczki”, zajmującego się między innymi integracją społeczną. Od 2014 roku jest radną Gminy Rozogi.
W jej przypadku, czas od diagnozy do rozpoczęcia i zakończenia leczenia był bardzo krótki, nie miała czasu myśleć o tym co ją spotkało, bądź podświadomie odsuwała te myśli. Wiedziała, że musi walczyć, bo przecież ma dla kogo żyć (ma chorego syna). Jej osobowość i otwartość sprawia, że musi mówić, komunikować się z ludźmi. Proces leczenia po laryngektomii, do odzyskania możliwości rozmawiania był dość szybki, choć nie obyło się bez wyzwań.
Chciałaby, aby osoby po laryngektomii mogły prowadzić normalne życie. Pragnie wyjść naprzeciw ludziom dotkniętym tą niepełnosprawnością, oswoić ich z chorobą, żeby nie zamykali się w domach. Chciałaby, aby we współpracy ze szpitalami, osoby po operacji krtani miały kontakt z pacjentami, którzy przeszli pomyślnie tę drogę do zdrowia, żeby miały wsparcie oparte na doświadczeniu, a nie tylko książkowe. Pomoc specjalistów, tj. psycholog czy lekarz jest niezwykle ważna. Ogromnie ważny jest także kontakt z osobami, które przeszły to samo, które są żywym przykładem powrotu do zdrowia, do życia w pełni i do normalności. Ludzie po laryngektomii mają GŁOS.
Wcześniej prowadziła wspólnie z mężem gospodarstwo rolne, zajmowała się domem i rodziną. Choroby syna i męża sprawiły, że zainteresowała się medycyną, zdrowiem i zdrowym trybem życia. Mimo trudnych doświadczeń życiowych jest osobą otwartą. Bardzo lubi ludzi i czuje się spełniona gdy robi coś dobrego dla innych.
Lubi aktywnie spędzać czas, m.in tańczyć, ćwiczyć i spotykać się z ludźmi.